BLACKJACK

Blackjack

Mis mäng on Blackjack?

Blackjack on populaarne live kasiino mäng, milles edukas olemiseks on hea teada nippe ja trikke, kuidas diiler üle kavaldada.

Blackjack on ruleti ja bakaraa kõrval läbi aegade üks legendaarsemaid live kasiino mänge. Tänapäeva online kasiinodes ei piirduta loomulikult ühe või kahe Blackjacki variandiga, vaid erinevat tüüpi laudade valik võib esialgu silme eest lausa kirjuks lüüa. Üldjoontes on nende reeglid siiski samad ja aja möödudes kujunevad välja mängija lemmikud vastavalt tema eelistustele.


Mängu ülesehitus

Blackjack mängu keskmes on mängulaud, kaardid, diiler ja žetoonid. Mängulaua olulisemad piirkonnad on diileri ees asuv ala, millele laotakse diileri kaardid ja mängija ees asuv ala, kuhu asetatakse mängija kaardid ja mängija panused.

Mängukaardid jagatakse välja olenevalt mängukeskonnast, kas siis päris või digitaalseid kaardipakke kasutades. Panuseid ei tehta mitte sularaha vaid žetoonidega, millest igaühel on kindel väärtus. Diileri ülesanne on lisaks mängijate tuju ülevalhoidmisele ka kaartide jagamine, jooksvalt iga käe punktiväärtuse ja iga mänguvooru võitude suuruste välja arvutamine.


Blackjack’i reeglid

Mäng algab sellega, et igale mängijale jagatakse kaks kaarti ning seejärel peab mängija otsustama, kas soovib võtta lisakaarte või mitte. Iga kaart kannab kindlat numbrilist väärtust ning võidab see, kelle kaartide väärtuste summa on kõige lähemal kahekümne ühele.

Diiler mängib iga mängija vastu eraldi, mis tähendab, et diiler võib sama käe jooksul kaotada ühele mängijale aga võita teist. Kui mängija juurde võetud kaartide väärtus ületab 21, kaotab ta käe automaatselt, isegi kui ka diileri punktide arv ületab 21.

Blackjack diiler


Strateegia

Blackjackis edu saavutamine oleneb nii õnnest kui ka oskustest. Kindlasti ei ole see raske mäng, mida selgeks õppida ning ka juba mõned strateegilised nipid aitavad võitude maksimeerimisele palju kaasa. Kui teed kõik õigesti, võid maja eelise kahandada ka kuni 0,5% peale! Kui sa strateegiast ei hooli, siis suureneb õnne faktor ja väheneb võimalus oskuste abil diiler üle kavaldada.

Lisaks sellele on Blackjack üsna palju kõmu tekitanud “kaardilugemise” tõttu, mis tähendab, et mängijad peavad arvestust mängust väljas olevate kaartide üle.

Blackjacki põhistrateegia

Peamine erinevus algaja ja kogenud mängija vahel on selles, et algaja teeb otsuseid ühe kaardi kaupa, samal ajal kui profid teavad juba täpselt ette, mida igas ettetulevas mängusituatsioonis teha, ilma et peaksid isegi palju mõtlema.

Iga kaardikombinatsiooni jaoks on välja arvutatud tõenäosus, kas kõige õigem oleks võtta kaart juurde, passida, duubeldada, splittida või alistuda. Vastavaid tabeleid, mille põhjal otsuste tegemisel lähtuda, on internetist lihtne leida ning seejärel veebis blackjacki mängimiseks kasutada.

Kindlustuspanus

Kindlustuspanuse strateegia puhul on mängijal võimalus teha lisaks oma algpanusele ka kõrvalpanus juhul, kui diileri näoga ülespoole kaardiks on äss. Kõrvalpanuse mõte on selles, et isegi kui diileri kaartide summaks kujuneb 21, võid sellest hoolimata panustatud raha tagasi võita.

Veebis mängides pakub tavaliselt mäng kõrvalpanuse tegemist automaatselt, seega ei pea sa muretsema, et selle tähelepanematuse tõttu maha magaksid. Muidugi võid alati ka kõrvalpanuse tegemisest loobuda.

Kindlustuspanuse väljamakse vahekord on üldjuhul üks-ühele, mis tähendab, et pigem tuleks teha madal panus. Nii vähendad potentsiaalset kaotuse suurust, kui diileri näoga allapoole kaart on pildiga kaart.

Kaardilugemine

Kas nõustud, et Blackjacki puhul oleks lihtsam otsuseid teha, kui teaksid täpselt, mis kaardid on veel kaardipakki alles jäänud? Kui rakendad “kaardilugemist”, saad igal juhul oma võitude tõenäosust suurendada, sealjuures on see täiesti seaduslik strateegia. Kuidas seda saavutada?

Tegelikult on see väga lihtne. Tuleb lihtsalt meelde jätta, millised kaardid on juba mängust läbi käinud ja nii tead ka, millised on veel kaardipakki järele jäänud. Nii võid ligikaudselt välja arvestada kui suur on tõenäosus, et kaardi juurde võtmisel saad just enda jaoks sobiva kaardi.


Tasuta Blackjack

Enne pärisrahaga mängimist soovitame Sul proovida allolevat Blackjack mängu. Mängi populaarset Blackjack mängu täiesti tasuta!

GrandX kasiinos esimese sissemaksega 100 tasuta spinni

Blackjack on universaalne mäng, mis sobib nii algajale kui ka edasijõudnumale mängijale. Tegemist on lihtsa vaba aja meelelahutusega, millel edukas olemine sõltub nii õnnefaktorist kui ka spetsiifilistest oskustest. Rakendades lihtsaid strateegiaid saad võiduvõimalusi märgatavalt suurendada ja kahandada maja eelist miinimumini. 


MÄNGI BLACKJACKI PÄRISRAHAGA

Betsafe kasiino logo

Betsafe

Hinnang: 91 / 100%

 • Väga populaarne mänguportaal
 • Minimaalne sissemakse vaid €0.1

Tervitusboonus

333 tasuta spinni või €100 spordiboonus

Nutz kasiino logo

Nutz

Hinnang: 90 / 100%

 • Ülisuur mängude valik
 • Iganädalased pakkumised

Tervitusboonus

200% kuni €100 + 50 WinSpinni

ReSpin

Hinnang: 95 / 100%

 • Pärisraha boonused
 • Õnneratta keerutused
 • Kuni 20% cashbacki

Tervitusboonus

Kuni €300 pärisraha

Hillo

Hinnang: 90 / 100%

 • Min. sissemakse vaid €1
 • Tuhanded erinevad kasiinomängud

Tervitusboonus

100% kuni €100

Slotparadise

Hinnang: 90 / 100%

 • Vinge 200% sissemakseboonus
 • Iga päev 10% cashbacki

Tervitusboonus

200% kuni €1000

Värskelt lisatud artiklid