Kas Esports tõuseb maailma populaarseimaks spordialaks?

Esports on maailma populaarseim spordiala

Miljonid arvutimängurid ja striimerid on tõstmas E-spordi populaarsust kogu maailmas. Tegu on ühe kiiremini areneva spordialaga maailmas.


E-SPORDI POPULAARSUS

E-sport on juba mitu aastat olnud kõigi maailma suurimate spordiennustuse portaalide radaril. Kuigi jalgpall, korvpall ja poks köidavad endiselt suuri publikuhulkasid, siis uus põlvkond oskab hinnata ka arvutimängude pakutavat põnevust.

Esports kui mõiste koondab enda alla kõik arvutimängud, mida mängitakse võistluse formaadis ja mille parimatele on välja pandud ka auhinnad.

Üle maailma korraldatakse Esports võistlusi ja turniire kogu aeg, kuid suurimate auhinnarahadega turniirid peetakse maha League of Legends, Fortnite, Dota 2 ja CS:GO mängijate vahel.

Põhjus on lihtne – need on lihtsalt kõige populaarsemad mängud ja kuna tegemist on enamasti strateegiamängudega, siis on iga turniir erinev. Iga turniir on täis üllatusi ning tiimid peavad edukuse tagamiseks välja töötama kindla mängustrateegia.


EESTI MÄNGIJAD JA STRIIMERID

Ehk oled kuulnud ka Eesti parimatest e-sportlastest nagu Robert Nool ja Clement «Puppey» Ivanov, kelle kuulsus ulatub kaugele Eesti piiride taha.

Noorte meeste edu tõmbab palju tähelepanu ja võib istutada mõnele noorele arvutimängurile pähe mõtte ka ise profiks hakata.

Teine tähelepanuväärne grupp e-spordiga ennast sidunud noortest on striimerid, kes teenivad raha selliste populaarsete voogedastusplatvormide nagu Twitch, Mixer, YouTube Gaming jmt. vahendusel.

Striimerite puhul ei piisa vaatajaskonna kasvatamiseks aga ainult heast arvutimänguoskusest – sama oluline on hea suuvärk, huumorimeel ja karisma.

OlyBet annab E-spordile panustamiseks kuni €100 lisaraha

OlyBet annab konto avamisel boonuskoodi ESPORTS20 kasutamisel 100% kuni €100 boonuse


ESPORTS TULEVIK

Vastupidiselt levinud arvamusele ei ole e-sport enam sugugi mitte lihtsalt nohikute vaba aja surnuks löömise viis, vaid sellest on saanud äärmisel tõsiseltvõetav konkurent kõigile teistele spordialadele, mis puutub publikuhuvisse, reklaami ja sponsoritesse.

Esports populaarsus kasvab terves maailmas muljetavaldava kiirusega ja selle jälgijate arv on juba üle 380 miljoni. Näiteks 2016. aastal vaatas League of Legends arvutimängu Maailmaliiga finaali 43 miljonit inimest samal ajal kui NBA finaali otsustavat mängu jälgis telerite vahenduse “kõigest” 31 miljonit.

Esports pakub lisaks ägedatele eriefektidele ja katkematule äktšionile ka väga mitmekülgset tehnoloogilist lähenemist võistlusmomentide edastamisele. Ka spordi peale panustajate jaoks teeb see turniiride ja mänguolukordade jälgimise lihtsamaks.

Kui oled tüdinud jalgpalli, korvpalli või tennise peale panustamisest, siis e-sport pakub kindlasti põnevat alternatiivi. Kuigi mõned meeskonnad on juba maailmakuulsad, siis uusi tegijaid tuleb kogu aeg peale ja asjade kulgemisel silma peal hoides võid tekitada e-spordile panustamisel endale hea konkurentsieelise.

OlyBet kasiino 200% kuni €200 boonus

OLYBET KASIINO UUED KLIENDID SAAVAD 200% KUNI €200 BOONUSE. LISAKS IGANÄDALASED KAMPAANIAD KASIINOS, SPORDIENNUSTUSES JA POKKERIS. OLYBET EESTI TÄIELIKU ÜLEVAATE LEIAD SIIT. AVA OLYBET KASIINO KONTO

Värskelt lisatud artiklid

400 TASUTA SPINNIEksklusiivne pakkumine, mida ei saa kasutamata jätta!

Ava Coolbet kasiinos konto, tee vaid €10 sissemakse boonuskoodiga JOKER400 ja saad 400 tasuta spinni mängus Inferno Joker.

Rohkem infot pakkumise kohta saad lugeda SIIT.