KASIINOKEELD – MÄNGIMISE PIIRAMINE OSALISELT VÕI TÄIELIKULT

Käesolevast artiklist leiad peamised võimalused kuidas seadistada omale Eesti kasiinodes osaline või täielik hasartmängude (erinevad õnnemängud, sh kasiinomängud, spordiennustused, pokker, loterii jm) mängimise piirang ehk kasiinokeeld.

Hasartmängud on mõnus meelelahutuslik ajaveetmise viis, kuid asi muutub sel hetkel kui mängukirg muutub sõltuvuseks. Selleks, et saaksid oma mängimist piirata või seadistada täielik kasiinokeeld on mitmeid võimalusi.


OSALINE MÄNGIMISPIIRANG (VASTUTUSTUNDLIK MÄNGIMINE)

Kui sa tunned, et Sul võib olla kalduvus hasartmängusõltuvusele, siis esimene võimalus on seadistada omale erinevatel kasiinolehtedel erinevad piirangud.

Kõik Eesti online kasiinod pakuvad erinevaid võimalusi, kus saad seadistada omale näiteks kulutuslimiidi, sissemaksete limiidi või keelata ära teatud hasartmängu tooted.

Selliste piirangute ühine nimetaja on vastutustundlik mängimine. Vastutustundliku mängimise tööriistad aitavad Sul hoida hasartmängude mängimise kontrolli all ja piiravad automaatselt Sinu mängimist kui seadistatud mängulimiidid on täis.

Kõigil online kasiinodel on ka tulenevalt seadustest kohustus pakkuda mängijatele võimalusi limiitide seadmiseks. Mängulimiidid tasub endale seadistada koheselt peale konto loomist, siis saad olla kindel, et sa ei ületa omale seatud limiite.

Täpsema info vastava kasiino vastutustundliku mängimise tööriistadest leiad vastava kasiino kodulehelt.


TÄIELIK KASIINOKEELD

Juhul kui Sinu mängukirg muutub kontrollimatuks ja sellest on saanud sõltuvus, siis sel puhul pakub EMTA (Eesti Maksu-ja Tolliamet) võimalust seadistada omale täielik hasartmängude mängimise piirang.

KUIDAS SEDA TEHA?

Täieliku kasiinokeelu seadmiseks ava Maksu- ja Tolliameti veebileht ja sisene e-maksuametisse. Vali Muud teenused -> Hasartmängude mängimise piirangud.

Kasiinokeelu seadistamine

Alates 01.01.2016 seadistatud hasartmängude mängimise piirangud on tähtajatud, kuid piirangu seadmisel tuleb valida tähaeg vahemikus 6-36 kuud. Tähtaja möödumisel on võimalik taodelda enda hasartmängude keelu nimekirjast kustutamist. Selleks tuleb esitada eraldi avaldus. Hasartmängu mängimise piirangutega isikute nimekirja pidaja on Eesti Maksu- ja Tolliamet.

Piirangu saab endale seda igaüks, kes tunneb et soovib oma hasartmängude mängimist piirata. Teise isiku eest piirangu seadmise avaldust esitada ei saa.

Kasiinokeeld on võimalik seadistada omale ka Maksu- ja Tolliameti teenindusbüroos või maapealsetes kasiinodes. Selleks tuleb täita vastav avaldus.

Maksu- ja Tolliameti kaudu seatud hasartmängude piirang hakkab kehtima hiljemalt järgmine päev pärast avalduse esitamist. Piirang kehtib nii maapealsetes päriskasiinodes kui ka online kasiinodes.

Kokkuvõtteks – ära lase hasartmängusõltuvusel või probleemsel mängimisel oma elu hävitada. Seadista omale koheselt vastutustundliku mängimise tööriistu kasutades online kasiinodes piirangud ning sõltuvusilmingute puhul seadista omale täielik kasiinokeeld.

Hasartmängusõltuvuse puhul on võimalik kontakteeruda ka Hasartmängusõltuvuse Nõustamiskeskusega. Rohkem infot leiad Hasartmängusõltuvuse Nõustamiskeskuse veebilehelt.

400 TASUTA SPINNIEksklusiivne pakkumine, mida ei saa kasutamata jätta!

Ava Coolbet kasiinos konto, tee vaid €10 sissemakse boonuskoodiga JOKER400 ja saad 400 tasuta spinni mängus Inferno Joker. Koheseks liitumiseks KLÕPSA SIIN.

Rohkem infot pakkumise kohta saad lugeda SIIT.

LIITU KOHE »

Ninja Casino Eesti - esimene kiirmaksetega kasiino Eestis