Lotomängud Eestis – ülevaade, lotovõidud & internetis mängimine

Lotomängud Eestis - ülevaade ja internetis mängimine

Eesti lotomängude ülevaade, suurimad lotovõidud ja erinevad internetis mängimise võimalused (klassikalise lotopileti ostmine internetis & online bingo).


MILLIST LOTOT MÄNGIDA?

R-kioskisse või mõnda teise müügipunkti sisse jalutades võib kogu lotopiletite valik alguses silme eest kirjuks lüüa. Loto mängimise võimalust pakuvad paljud teenusepakkujad ning seetõttu ongi hea ennast enne erinevate lotomängudega kurssi viia.

Kui tavaliselt valivad lotomängijad selle pileti, mille võimalik jackpot on kõige suurem, siis tasuks arvesse võtta ka korraldavate loteriide mastaapsust.

Mida rohkem mängijaid, seda väiksem on ka sinu võiduvõimalus. Kui Eurojackpoti ennustatavad jackpotid küündivad vahest sadade miljoniteni, siis tasub arvestada, et antud mängu mängivad inimesed üle Euroopa.


KENO LOTO JA BINGO LOTO

Eestlastele kõige tuttavamad loteriid on Keno loto ja Bingo loto. Keno lotot on hea mängida, sest saad ise valida, mitme euroga mängida tahad – 1, 2, 5, 10 või 15.

Mida rohkema rahaga mängid, seda rohkem võid ka võita. Lihtsalt vali mitme numbriga mängid, vali oma numbrid või küsi müügikohast pliks-plaks piletit.

Bingo loto on Eesti kõige populaarsem loterii. Samal ajal kui võid võita sadu tuhandeid eurosid, teeb mängimise huvitavamaks suur lotokolmapäeva telesaade.

Bingo loto pileteid saad osta erinevatest müügipunktidest ja internetis Eesti Loto kodulehelt.


VIKING LOTTO JA EUROJACKPOT

Viking Lotto ja Eurojackpot ei ole ainult Eesti mängijatele vaid võidunumbreid ajavad korraga taga kogu Euroopa lotosõbrad.

Tänu sellele küündivad ka potentsiaalsed võidusummad kordades kõrgemale. Eurojackpoti suurus jääb tavaliselt 10 – 90 miljoni vahemikku. Viking Lotto jackpot ulatub samuti mitmete ja lausa mitmekümnete miljoniteni, kuid on üldjuhul Eurojackpoti’st pisut väiksem.

Eurojackpot on üle Euroopaline arvloterii, mille korraldajaks Eestis on AS Eesti Loto. Pileti ostes saad valida viis põhinumbrit ja kaks lisanumbrit.

Eurojackpoti minimaalne jackpot on fikseeritult 10 miljonit. Loosimine toimub igal nädalal reedeti ja võimalus võita peavõit on 1:95 344 200.

Kui Eurojackpot sind ei liiguta, siis on alati võimalus kaasa lüüa ka Viking Lotto loosimisel. Tegemist on peamiselt Põhjamaades populaarse lotoga, mille loosimised toimuvad igal nädalal kolmapäeviti ja millele saab kaasa elada ka TV3 saate “Suur lotokolmapäev” vahendusel.

Vikinglotto loosimisel osalemiseks tuleb valida kuus numbrit neljakümne kaheksast ja üks lisanumber kaheksast. Jackpoti võidu tõenäosus on 1:98 172 096.


SUURIMAD LOTOVÕIDUD EESTIS

Juba krooniajal oli loto mängimine Eestis väga populaarne. Enne euro kasutusele võttu oli Eestis juba 110 lotomiljonäri, kellest 57 Bingo loto võitjat ja 37 Viking Loto miljonäri.

Peale euro kasutuselevõttu 2011. aastal on võidusummad kasvanud ja 2016. aastal suve lõpus tabas Ida-Virumaa mees Jõhvi Selverist ostetud piletiga Eesti ajaloo suurima lotovõidu 1,16 miljonit eurot!


LOTO MÄNGIMINE INTERNETIS

Tänapäeva kiire tehnoloogia areng tähendab, et ka lotomängijad on kolinud rohkem internetti. Loosimised aga ei toimu kuskil salaja vaid täiesti avalikult ja vahel tehakse põnevast sündmusest lausa telesaade.

See tähendab, et saad lotot mängida kodust lahkumata ostes pileti internetist. Loomulikult on loosipiletid endiselt saadaval ka füüsilisel kujul kõigis müügipunktides.


KRAAPEKAARDID JA ONLINE BINGO

Igaüks meist on kasutanud münti, et põksuva südamega lahti kraapida võidunumbrid füüsilisel kraapekaardil ja maha kriipsutanud numbreid Bingo loto loosimise ajal. Kuigi see on äge tunne, siis samaväärne põnevus ootab ees ka online kasiinodes.

Eestis on hulgaliselt online mängukeskkondi, mis pakuvad lisaks mänguautomaatidele ja live-kasiino mängudele ka erinevaid bingotubasid ja kraapekaarte.

Online bingo mängimise võimalust pakuvad Eestis 2020. aasta seisuga Paf, Unibet ja Maria Casino.

Paf kasiino - 25 tasuta spinni ja €10 tasuta raha

PAF KASIINO ANNAB KÕIGILE LIITUJATELE 25 TASUTA SPINNI MÄNGUS KREISIRAADIO. ESIMESE €10 SISSEMAKSE KORRAL SAAD KONTOLE LISAKS €10 PÄRISRAHA, MILLEL LÄBIMÄNGIMISE TINGIMUSED PUUDUVAD. MÄNGUPORTAAL PAF ÜLEVAATE LEIAD SIIT. AVA PAF KASIINO KONTO

Värskelt lisatud artiklid

400 TASUTA SPINNIEksklusiivne pakkumine, mida ei saa kasutamata jätta!

Ava Coolbet kasiinos konto, tee vaid €10 sissemakse boonuskoodiga JOKER400 ja saad 400 tasuta spinni mängus Inferno Joker.

Rohkem infot pakkumise kohta saad lugeda SIIT.