Mänguautomaadid

Mänguautomaadid

Mänguautomaadid on läbi aegade kõige populaarsemad kasiinomängud. Tutvu mänguautomaatide ajalooga ja proovi online slotte tasuta.


Mänguautomaatide edu saladuseks peetakse psühholoogilist faktorit, sest mängijaid paelub idee võimalikust suurte summade võidust väikeste panustega.

Tänapäeva slotimängud, nii maapealsetes kui ka online kasiinodes on tehtud ääretult meelelahutuslikuks, mis tähendab, et isegi, kui suurt jackpotti ei õnnestu saada, siis meeldejääv mänguelamus on igal juhul garanteeritud.

Värviküllane kujundus, erinevad boonusfunktsioonid, muutuv võiduliinide arv ning palju omanäolisi kujundusi koos vapustavate heli- ja visuaalefektidega on omaette žanr, mis köidab kõigi mängusõprade tähelepanu.

Kui maapealsetes kasiinodes on slottide arv limiteeritud, siis online kasiinodes on neid sadu paljudelt erinevatelt mängutootjatelt. Enne kui tutvume online mängudega, vaatame lähemalt, kuidas tekkisid ja arenesid esimesed slotimängude tüüpi seadeldised.


Slotimängude ajalugu

Mänguautomaatide ajalugu ulatub 19. sajandi teise poolde. Kõige esimene mänguautomaat loodi New Yorgis asuva ettevõtte Sittman and Pitt poolt 1891. aastal. Mäng oli oma aja kohta paras leiutis ning oli tehtud viiest trummelist viiekümne mängukaardiga.

Peagi võis seda seadeldist kohata juba paljudes baarides ning mängimine maksis viis senti. Piisas, kui sisestad raha ja tõmbad kangist ning kui rullikutel moodustus pokkerikäsi, said ka võidu.

Loomulikult ei töötanud see masin heategevuslikul põhimõttel vaid pidi ka raha sisse tooma. Selleks eemaldati valikust kaks kaarti – poti kümme ja ärtu soldat. Nii kahandati mastirea saamise šansse poole võrra.

Siiski ei maksnud see seadeldis võite automaatselt välja vaid preemia anti kätte baariletist. Tegemist polnud tol ajal küll rahaliste auhindadega vaid jagati tasuta jooke ja sigareid.

  • Automaatsed väljamaksed

Esimese päris mänguautomaadi loojaks peetakse aga hoopis Charles Augustus Fey nimelist härrasmeest. Selle tähtsa leiutise toimumise ajaks peetakse vahemikku 1887 – 1895.

Fey erilisus seisnes selles, et tema masin võimaldas automaatseid väljamakseid. Selle saavutamiseks asendas ta viis trummelit kolmega. Mängukaartide asemele paigutas Fey 5 sümbolit– ärtu, ruutu, poti, hobuseraud ja kelluke.

Suurim võit oli võimalik kolme kellukese sümboliga mistõttu saigi mänguautomaadi nimeks “Liberty Bell”(eesti. k. “Vabaduse kelluke”).

“Liberty Bell” sai kiiresti populaarseks ja kuna Fey ei taotlenud sellele isegi patenti, siis kopeerisid tema ideed paljud teisedki mänguautomaatide loojad.

Esimene mänguautomaat Liberty Bell

  • Mänguautomaadid päriskasiinodes

Paljude aastate jooksul jäid mänguautomaadid mehaaniliseks. See tähendab, et mängu alustamiseks tuli tõmmata kangist, mis pani siis rullikud käima. Kangi tõmmates suruti masina sees olevat vedru kokku, mis lõpuks jättis keerlevad rullikud paigale. See süsteem tekitas mängijates tunde nagu nad saaksid mängu kulgu ja tulemust mõjutada.

  • Online mänguautomaatide teke

Üheksakümnendate keskel algas interneti võidukäik ning samal ajal hakkas tekkima ka esimesi online mänguportaale. Alguses leidis nende mänguvalikust ainult klassikalisi kasiinomänge nagu rulett ja blackjack, kuid õige pea lisandusid ka slotid.

Täpselt samamoodi nagu maapealsetes kasiinodes said ka veebikasiinodes slotid kiiresti kõige populaarsemateks. Varsti moodustasidki slotid juba suurema osa mängude valikust ja nii see on jäänud tänase päevani.


Mänguautomaadid internetis

Kõige esimeste online slottide kujundus ja funktsioonid olid sarnased maapealsetele populaarsetele mängudele. Peamiselt puudutas see rullikute arvu ja sümbolite väljanägemist.

Arvutiprogrammide areng võimaldas need piirangud aga kiiresti kaotada ja internetis mängijad võisid rõõmustada paljude uut tüüpi mängude üle.

Järk-järgult lisandus teemasid, muutus mänguvälja struktuur ja sümbolite paigutumine. Tänapäeval on ka rohkem kui viie rullikuga slotte ning väga erisuguseid mänguväljade struktuure.

Igal aastal lisandub hulgaliselt uusi mängude tootjaid. Kui maapealsetele kasiinodele teeb mänguautomaate üsnagi piiratud arv ettevõtteid siis online mängustuudioid on üle saja.

Neist suurema osa moodustavad väiksed mängustuudiod, mille mängude valikus on hea juhul mõned kümned slotid. Suuremate tegijate nagu näiteks Microgaming puhul ulatub slottide arv aga üle 500. Uued teemad, erisugused sümbolid, muutuvad võiduliinid ja innovatiivsed boonusvoorud toidavad mängijate kujutlusvõimet ja teevad elamused mitmekesisemaks.

Online mänguautomaadid ehk slotid


Jackpot mänguautomaadid

Milleks mängida raha peale? Loomulikult selleks, et kasiinos võita, kuid lisaks on tegu vahva meelelahutusega.

Uued kujundused, funktsioonid ja karakterid on saanud slotimängijate igapäevaelu lahutamatuks osaks. Siiski köidavad mängurite tähelepanu enim just need mänguautomaadid, mis lubavad suurimaid maksimaalseid võite.

Eriti just viimastel aastatel on moodi läinud volatiilsed suurte jackpottidega mängud. Mängutootjatest on suure volatiilsuse poolest kuulsad Play’n GO, Big Time Gaming ja Relax Gaming, kuid läbi aegade on suurimad jackpot võidud väljamaksnud Microgaming ja NetEnt, mille Mega Moolah, Divine Fortune ja Mega Fortune on jõudnud juba ikooniliste mängude staatusesse.

Suurim online kasiinos võidetud jackpot


Mida tähendab mänguautomaatide RTP?

RTP ehk Return To Player on parameeter, mis annab ligikaudse aimduse kui sagedasi ja suuri võite võiks mõnel kindlal mängul oodata. Lühemalt “kasumlikkus mängijale” väljendab seda, kuidas on mäng seadistatud panuste eest võite välja maksma.

Näiteks, kui mängu RTP on välja toodud 95%, siis statistiliselt maksab see slott keskmiselt välja 100 euro eest tehtud panuste pealt 95€.

Online slotimängudeI jääb RTP tavaliselt vahemikku 90-96%. Live kasiinos ja lauamängudel on see mängija jaoks veelgi soodsam. Õiget strateegiat kasutades võib näiteks blackjack ja ruletilaudadel maja eelise viia peaaegu nullini.

Maapealsetes ehk päriskasiinodes on slotimängude RTP üldjuhul online mänguautomaatide omast kõvasti madalam. Numbrid võivad erinevates slotimängudes üsna kõvasti varieeruda, kuid keskmine RTP päriskasiinodes on 70-80% vahel. See on ka arusaadav, sest erinevalt internetikasiinodest on füüsiliste mänguautomaatide ülalpidamine ja hooldamine palju kallim.

Tasub teada, et kõrgem RTP ei taga automaatselt suuremaid ega sagedasemaid võite. Tegemist on statistilise näitajaga, mis võib realiseerude alles tuhandete või lausa kümnete tuhandete keerutuste põhjal.

Kuigi kõrgema RTP näitajaga mängud maksavad teoreetiliselt pikemas perspektiivis rohkem võite välja, siis soovitame mängu valides arvestada ka teisi faktoreid nagu kujundus, boonusfunktsioonid jne.


Tasuta mänguautomaadid

Erinevalt päriskasiinodest on enamikes Eesti internetikasiinodes võimalik mänguautomaate ehk slotte mängida ka demorahaga. See tähendab, et saad mängudes tasuta keerutada.

Tasuta mänguautomaatidega tutvumise võimalus annab hea võimaluse saada mängust pisut täpsemalt aru ja näha millised boonusmängud või lisafunktsioonid Sind antud mängus ootavad.

Oleme parima valiku online mänguautomaate lisanud ka meie tasuta kasiinomängude lehele, kus saad neid koheselt proovida. Meie poolt koostatud mängude kogust leiab mitusada erinevat slotimängu.

Mänguautomaatide saladuseks peetakse psühholoogilist faktorit, kus mängijaid paelub idee väikeste panustega miljonitesse ulatuvate jackpottide võitmiseks. See on ka üks peamisi põhjuseid, miks need nii populaarsed on.

Esimene mänguautomaat loodi 1887. aastal Charles Fey poolt. Tegu oli kolme pöörleva rattaga masinaga, millest igal rullikul oli viis sümbolit – hobuserauad, teemandid, poti masti, ärtu masti ja kellukese sümbolid. Kellukese sümbolist tuli ka esimese mänguautomaadi nimi “Liberty Bell”.

RTP ehk inglise keeles Return to Player on parameeter, mis näitab mänguautomaadi ligikaudset väljamakse protsenti. Näiteks kui on välja toodud, et mänguautomaadi RTP on 95%, siis statistiliselt maksab see slott keskmiselt €100 pealt tehtud panuste eest välja €95. Tegemist on siiski vaid statistilise näitajaga, mis võib realiseeruda väga pikas perspektiivis (tuhandete või kümnete tuhandete keerutustega).

Päriskasiinodes on mänguautomaatide väljamakse keskmiselt 70-80% ringis. Internetikasiinode RTP aga on oluliselt kõrgem ja enamasti vahemikus 90-97%.

Värskelt lisatud artiklid