Mis mäng on rulett?
Rulett on lihtne ja põnev õnnemäng, mis on populaarne kogu maailmas – nii päriskasiinodes kui ka online kasiinodes. Ilmselt pole olemas inimest, kes pole kunagi kuulnud ruletist.
Mida mõtled, kui kuuled Las Vegas? Loomulikult kangastub esimesena kiirelt keerlev ruletilaud, mille ümber kogunenud rikkad mängurid ja nende imekaunid kaasad.
Tegelikult on tegemist 18. sajandi Prantsusmaalt alguses saanud kontseptsiooniga, mis on aja jooksul järjest enam menu kogunud. Tänapäeval on lisaks Euroopa ruletile tekkinud juurde teisigi variatsiooni populaarsest originaalist nagu näiteks Ameerika rulett.
Video- ja live rulett
Rulett oli pikalt ainult maapealsete kasiinode pärusmaa, kuid tänu tehnoloogia kiirele arengule on see maailma üks populaarsemaid kasiinomänge jõudnud ka online mänguportaalide mänguvalikusse.
Netikasiinodes saad valida videoruleti ja live-ruleti vahel, millest esimese puhul mängid arvuti vastu, teine aga püüab igas mõttes jäljendada maapealsetes kasiinodes toimuvat live-diileri ja teiste reaalsete mängijatega.
Videoruleti kasuks räägib kiirem mängutempo ja lihtsad reeglid, samal ajal kui live-diileriga mäng on interaktiivsem, kuid pisut aeglasema kulgemisega.
Euroopa või Ameerika rulett?
- Euroopa rulett
Euroopa rulett on kõige algupärasem ja levinum ruletimäng, mis tuttav kõigile ruletisõpradele.
Mängulaud koosneb kaheksateistkümnest punasest ja sama paljudest mustadest numbritest. Lisaks on sellel rohelist värvi 0.
Euroopa ruletilaual on maja eeliseks arvutatud 2,7%, mis tähendab, et keskmiselt võidab mängija panustatud 100 euro kohta 97,3€. Loomulikult ei tähenda see number, et alati nii palju võidad, kuid tegemist on statistilise välja arvutatud keskmisega.
Kasiinomängude hulgas on 2,7% üks madalamaid maja-eelise protsente, mis tähendab, et targalt mängides võid vabalt plussi jääda või leppida minimaalsete kaotustega.
- Ameerika rulett
Ameerika rulett erineb eelkirjeldatust peamiselt selle poolest, et selle mänguväljal on lisaks nullile ka topeltnull. See lisaruuduke tähendab, et kuulikese null väljal pidama jäämise tõenäosus võrreldes Euroopa ruletiga on kaks korda suurem ja maja-eelis ka kordades kõrgem – 5,26%.
Kui arvesse võtta ainult maja-eelist, siis Euroopa rulett on kahtlemata parem valik. Kui aga oled uudishimulik ja tahad proovida midagi uut ning statistiline kasumlikkus ei ole sinu jaoks määrav, võid liituda ka Ameerika ruleti mängijatega.
Ruleti reeglid
Ruletis võitmine on lihtne – arva lihtsalt ära, millisele ruletiratta väljale kuulike järgmisena pidama jääb.
Oma panuse tegemiseks tuleb asetada žetoon sellele sektorile, millel arvad, et kuulike võiks pidama jääda. Sektoreid on 37 ja igaühel neist kindel värv(kas punane või must) ja number.
Panuseid saad teha näiteks selle peale, kas kuulike jääb pidama punasel või mustal väljal või numbrite kogule, näiteks 1-18 või 19-36. Riskantsemad panused on Single (ühele kindlale numbrile) või näiteks kolmele järjestikkusele numbrile.
Panused jaotatakse “sisemisteks” ja “välimisteks”, millest esimesed on riskantsemad ja võiduvõimalus neil on väiksem. See-eest pakuvad need suuremat võidupotentsiaali (näiteks Single panuse puhul võid tehtud panuse väärtuse tagasi võita 36-kordselt).
Ruleti strateegia
Kuna rulett on äärmiselt lihtne mäng, aga panustamise võimalusi on tegelikult palju, siis sellest tulenevalt on püütud ka välja mõelda erinevaid strateegiaid, et võiduvõimalusi maksimeerida.
Enne kui lased ennast neist uhkete nimedega strateegiatest hullutada, tuleks endale meelde tuletada, et üksi strateegia ei taga kindlat võitu ja maja-eelist kuidagi kahandada on äärmiselt keeruline.
Hoopis olulisem on, et peaksid oskama oma rahalisi vahendeid võimalikult hästi majandada, et mängurõõmu ja mõnusat meelelahutust jätkuks kauemaks ja et sa kohe lühikese aja jooksul kõike raha maha ei mängiks.
- Fibonacci süsteem – tegemist on ühe kõige levinuma taktikaga, mille avastas 12. sajandil Itaalia matemaatik Pisano. Põhimõte on väga lihtne – panuseid tehakse nii, et iga järgnev panus on võrdne kahe eelneva panuse summaga.
- Martingale’i süsteem – panus duubeldatakse igal korral, kui panus kaotab. Kui võidad, kordad juba tehtud panust.
Lisaks võid leida internetis hulgaliselt infot muude strateegiate kohta nagu näiteks Labouchère’i süsteem, mis põhineb samuti numbrijadal ja D’Alembert’i süsteem, mille puhul mängu alustamisel pead valima nii-öelda “panuseühiku” ja peale iga kaotust panuse väärtust selle ühiku võrra suurendama. Võidu korral tuleb panust ühe ühiku võrra vähendada.
Kokkuvõtteks võib öelda, et erinevad strateegiad võivad aidata luua endale sobilikku panustamise süsteemi, mis kindlasti aeg-ajalt toob ka ilusaid võite ja ehk hoiab ära mõne emotsionaalsema otsuse. Lõppkokkuvõttes on rulett aga siiski õnnemäng nagu iga teinegi ja mängu kulgemist ja tulemusi ette ennustada või mõjutada on põhimõtteliselt võimatu.
Tasuta rulett
Enne kui alustad pärisrahaga mängimist, saad proovida klassikalist Euroopa ruletti (alloleva Netent videoruleti näol) täiesti tasuta.